Urywek plakatu promującego Jarmark Wielkanocny. Braniewski Jarmark Wielkanocny – tradycyjnie już w niedzielę palmową spotkamy się na placu ks. prał. Tadeusza Brandysa w Braniewie by wspólnie wprowadzić się w klimat nadchodzących świąt. Jarmark odbędzie się 24 marca 2024 w godzinach 11:00 – 16:00. W programie: - Degustacja potraw warmińskich, czyli gorący żur - Rozstrzygnięcie konkursu „Rodzinna Palma Wielkanocna 2024” - Występy zespołów Grupa 60+, Warmia Braniewo, Tęcza Warmii oraz uczestników sekcji wokalnej Braniewskiego Centrum Kultury - Stoiska z ozdobami Wielkanocnymi - Stoiska z potrawami regionalnymi - Wspólne malowanie Wielkanocnego jaja XXL - Chata zająca z atrakcjami dla dzieci - Wielkanocna foto ścianka

Braniewski Jarmark Wielkanocny – tradycyjnie już w niedzielę palmową spotkamy się na placu ks. prał. Tadeusza Brandysa w Braniewie by wspólnie wprowadzić się w klimat nadchodzących świąt. Jarmark odbędzie się 24 marca 2024 w godzinach 11:00 – 16:00.

Urywek plakatu promujący wydarzenie w BCK. Tradycyjne litewskie święto ludowe obchodzone na cześć św. Kazimierza, patrona Litwy. 9 marca 2024 godzina 15:00 – Braniewskie Centrum Kultury – wstęp wolny.  Wydarzenie to odbywa się w Wilnie od niemal 400 lat. Z przyczyn kulturowych oraz historycznych organizowane jest też w wielu polskich miastach między innymi w Braniewie. Wystąpią: Zespół Tańca Ludowego „PERŁA” Zespół wokalny „Vox Cordis” Warmia Braniewo Tęcza Warmii Sekcja Braniewskiego Centrum Kultury W czasie wydarzenia zapraszamy do stoisk z tradycyjnymi litewskimi produktami. Imprezę poprowadzą Norbert Urbanowicz oraz Dariusz Wileński. Burmistrz Miasta Braniewa Tomasz Sielicki serdecznie zaprasza

Tradycyjne litewskie święto ludowe obchodzone na cześć św. Kazimierza, patrona Litwy. 9 marca 2024 godzina 15:00 – Braniewskie Centrum Kultury – wstęp wolny.

Urywek plakatu promującego Teatr przy Stoliku. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na Teatr przy Stoliku, który odbędzie się 12 marca (wtorek), o godz. 17:00 na Katedralnej 7. Sztukę „Idiota”" zaprezentują aktorzy Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie: Agnieszka Giza-Gradowska i Marcin Kiszluk. Słowo wstępne wygłosi Elżbieta Lenkiewicz. Wydarzenie jest bezpłatne. O sztuce: Błyskotliwa komedia hiszpańskiego dramaturga w konwencji quasi thrillera psychologicznego, wpisująca się w nie tylko dzisiejszą rzeczywistość, ale też w najbliższą, nieodgadnioną technologicznie, medialną przyszłość. Karol ma kłopoty finansowe. Nadarza się okazja, aby dobrze zarobić biorąc udział w eksperymencie, który polega na rozwiązaniu kilku zagadek. Pojawia się jednak problem. Mężczyzna nie jest zbyt bystry, w dodatku nie przeczytał uważnie umowy. Zatem, jeżeli nie odpowie na pytanie, komuś z jego rodziny może stać się krzywda. Karol, coraz bardziej świadom zagrożenia, mobilizuje wszystkie siły umysłu, aby ocalić bliskich. Do końca nie będzie wiedział w co został wmanewrowany Spotkanie realizowane jest w ramach projektu BLISKO Nasze wspólne miejsce - BIBLIOTEKA. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na Teatr przy Stoliku, który odbędzie się 12 marca (wtorek), o godz. 17:00 na Katedralnej 7. Sztukę „Idiota”" zaprezentują aktorzy Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie: Agnieszka Giza-Gradowska i Marcin Kiszluk. Słowo wstępne wygłosi Elżbieta Lenkiewicz. Wydarzenie jest bezpłatne.

Urywek plakatu promującego spotkanie Klubu Podróżnika. Serdecznie zapraszamy dnia 5 marca 2024 r. o godz. 17:00 na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie. Gościem spotkania będzie Pan Józef Sorbian, który przedstawi bliskie nam geograficznie tereny Żuław Wiślanych. Spotkanie przebiegnie pod hasłem "szlakiem domów podcieniowych, mennonitów i wiatraków typu holenderskiego". Zachęcamy już teraz do rezerwowania swojego czasu na to spotkanie. Nie może Państwa zabraknąć!

Serdecznie zapraszamy dnia 5 marca 2024 r. o godz. 17:00 na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie.

Urywek plakatu promującego wydarzenie. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie W SZKOLE KRÓLÓW z Marcinem Koziołem, które odbędzie się 29 lutego, o godz. 17:00. Marcin Kozioł jest pierwszym polskim absolwentem „Szkoły Królów” – słynnej Gordonstoun w Szkocji. W tej szkole uczył się król Karol III, jego bracia i ojciec – książę Filip. Do tej niezwykłej szkoły – słynącej z surowych zasad, ale też wyjątkowych możliwości edukacyjnych – Marcin Kozioł trafił dzięki stypendium. W jednej klasie uczył się z najstarszym wnukiem królowej Elżbiety II. Miał też zaszczyt wystąpić przed Królową i jej mężem. Marcin Kozioł zabierze uczestników za pilnie strzeżone mury tej wyjątkowej szkoły. I na spotkanie z Jej Wysokością… Powyższy opis pochodzi ze strony autora https://www.marcinkoziol.com/

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spotkanie W SZKOLE KRÓLÓW z Marcinem Koziołem, które odbędzie się 29 lutego, o godz. 17:00.